Yukarı
378053

Erdoğan'dan Yeniden Refah'a ziyaret... Erbakan: Cumhur İttifakı'na girerek milli bir adım attık

28 Mart 2023 17:26

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yeniden Refah Partisi binasındaki ziyareti yaklaşık 50 dakika sürdü. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan görüşme sonrası, 'İttifak kararımız ilkeler üzerine inşa edilmiştir. Cumhur İttifakı'na girerek milli bir adım attık' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeniden Refah Partisi'nin Ankara'daki genel merkezine geldi.

Genel merkezde parti kurmayları ve Genel Başkan Fatih Erbakan tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretinde, 14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimlerine ilişkin hazırlıklar değerlendirildi. Görüşme yaklaşık 50 dakika sürdü.

Erdoğandan Yeniden Refaha ziyaret... Erbakan: Cumhur İttifakına girerek milli bir adım attık

ERBAKAN: CUMHUR İTTİFAKI'NA GİREREK MİLLİ BİR ADIM ATTIK

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan görüşme sonrası şu açıklamalarda bulundu:

İttifak kararımız ilkeler üzerine inşa edilmiştir. Biraz evvel sayın Cumhurbaşkanımız genel merkezimize ziyarette bulundular. Teşekkürlerimizi iletiyoruz. Seçim sürecindeki çalışmaları ile ilgili fikir alışverişinde bulunduk. Cumhur ittifakına katılmamız dolayısıyla tebriklerini ilettiler.

Geçtiğimiz hafta Yeniden Refah Partisi olarak Cumhur ittifakına katıldığımızı beyan etmiştik. 14 Mayıs'ta seçimlere bütün bölgelerde kendi logomuzla kendi adaylarımızla gireceğiz.

'İLKELERİMİZ ORTAK HEDEFLERİMİZ HALİNE DÖNÜŞECEKTİR'

İttifak kararımız belirli ilkeler ve prensipler üzerine inşa edilmiş karardır. Bu prensip ve ilkelerimiz ortak hedeflerimiz haline dönüşecektir.

Milletimizin selametini, ülkemizin geleceğini düşünmek asil vazifemizdir. Ülkemizi, milletimizi teslim etmemek adına milli bir adım attık. İlkelerimizden de taviz vermeyeceğiz. Dün hangi doğruları ve yanlışları dile getirdi isek bugün de dile getireceğiz.

14 Mayıs günü seçimlerinin hemen ardından Cumhurbaşkanımız kuracağı hükümet ile bu prensiplerimiz ışığında faydalı hizmetleri hayata geçirecektir. Bizler de milli görüş meclise sloganı ile TBMM'de en güçlü şekilde temsil edilerek milli, yapıcı, nezaket çerçevesindeki muhalefetimiz ile prensiplerin hayata geçmesinin takipçisi olacağız.

14 Mayıs'tan sonra hayra vesile olma şerre de fren olma fonksiyonumuzu sürdüreceğiz.

Erdoğandan Yeniden Refaha ziyaret... Erbakan: Cumhur İttifakına girerek milli bir adım attık

AK PARTİ LİSTELERİNDEN ADAY GÖSTERİLME

Henüz bununla ilgili bir görüşme olmadı. Tamamen kendi listelerimizle seçime girmek yönündeydik. Bugünkü görüşmede de aksi gelişme olmadı. İnşallah kendi logo ve amblemiz ile seçime gireceğiz.

CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova görüşme ile ilgili şu bilgileri paylaştı:

Fatih Erbakan, Recep Tayyip Erdoğan görüşmesinde kamuoyuna yansıyan ikinci görüşme gibi dursa da bu dördüncü görüşme olacak. Erdoğan ile Erbakan bir ay önce ilk görüşme yapmıştı. Nitekim Yeniden Refah Partisi'nin ittifaka dahil olma süreci de o görüşme sonrası başlamıştı. İkinci görüşme çok tartışırken ilkeler ve vekillik konusunda çıkan pürüzler sonrası yine Erdoğan ile Erbakan, Külliye'de bir araya gelmişti. O görüşmeden sonra bir ilerleme sağlanamadı. 19 Mart'ta Bor Tesisi açılışında Cumhurbaşkanı'na bilgi verildiği ve sonrasında o görüşmeler neticesiz kaldı. Ardından devreye girenler oldu. Hem partilerin içinden hem partilerin dışından hem de ittifakın içinden isimler devreye girdi.

23 Mart'ta Maraş'ta Bahçeli, Destici ile Erdoğan ile beraberken Erbakan, Destici'yi aradı. İki kez konuştular o gün. 24 Mart sabahı Ali İhsan Yavuz'a gelen telefonla temas tekrar başlamış oldu. İttifak protokolünün YSK'ya verileceği gün 24 Mart Cuma saat 17:00'den 1 saat önce el sıkışılmış oldu.

'BUGÜNKÜ GÖRÜŞME NEZAKET GÖRÜŞMESİ'

O gün de işte üçüncü kez Erdoğan ile Erbakan öğle saatlerinde yeniden bir araya gelmiş oldular. Neticede Erbakan ittifaka dahil oldu. Bugünkü görüşme nezaket görüşmesi.

Erdoğandan Yeniden Refaha ziyaret... Erbakan: Cumhur İttifakına girerek milli bir adım attık

'HER PARTİ KENDİ LOGOSU İLE SEÇİME GİRECEK'

Tabii önemli bir görüşme. Hem nezaket görüşmesi hem de hala ittifak içinde görüşmeler devam ediyor. Ali İhsan Yavuz, her parti kendi logosu ile Türkiye genelinde seçime girecek. Bir taraftan da yeni seçim kanunu gereği hibrit yapılabilir demişti.

Edindiğim bilgilere göre MHP ile de Yeniden Refah Partisi ile de çalışmalar devam ediyor. Hatta Yeniden Refah Partisi ile ilk görüşmeler kesilmeden önce çeşitli konuşmalar yapıldı. Her koşulda 4 parti ittifak halinde seçime girecek.

Az önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın girdiği bina çok tarihi bir bina. Refah Partisi’nin binası o bina. Necmettin Erbakan’ın genel başkanlığını yaptığı Refah Partisi’nin binasıydı. Erdoğan da o yıllarda İstanbul il başkanı sonra da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Refah Partisi’nden o binaya çok girip çıkıyordu. Refah Partisi’ndeki yenilikçiler hareketi, Fazilet dönemine geliyor, başladıktan sonra Erdoğan yolunu ayırıp AK Parti’ye genel başkanlığını yürüttükten sonra bir daha oraya gitmedi diye hatırlıyorum.

Yıllar yıllar sonra Recep Tayyip Erdoğan, tarihi Refah Partisi’nin binasına ilk kez Yeniden Refah Partisi logosu altında bu kez Fatih Erbakan’la el sıkışarak girmesi bence dikkat çekici önemli bir detaydı diye eklemek istiyorum.

HürriyetYorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


Diğer Haberler

Mustafa Sarıgül'den CHP'den istifa eden vekillere tepki: 'Hiç olmazsa yeminlerini etselerdi'

DHA'da yer alan habere göre, Sarıgül, seçim sonuçlarına bakıldığında, milletin iktidar ve muhalefete birtakım mesajlar verdiğini belirterek, "Milletimiz kendini yönetecek kadroları seçme ...

Erbakan yine 6284'ü hedef aldı: 'Haşa ayet değil'

Yeniden Refat Partisi Genel Başkanı ve Milletvekili Fatih Erbakan katıldığı bir televizyon programında "6284 haşa bir ayet değil" ifadelerini kullandı. 14 Mayıs seçimlerinde milletvekili ...


Bolu'da tabela takarken elektrik akımına kapılan işçi hayatını kaybetti

Reklam firmasında çalışan Oğuzhan Timur, bayide tabela taktığı sırada elektrik akımına kapıldı. Timur’un akıma kapıldığını gören diğer çalışanlar, durumu 112 ve polis ekiplerine haber ver...

RTÜK Üyesi Taşcı: Şahin döneminde iktidara yakın bir tek kanalla ilgili rapor yok

RTÜK Üyesi İlhan Taşcı, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin döneminde, yandaş kanallara bir kez dahi ceza kesilmediğini söyledi.Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) CHP'li üyesi İlhan Taşcı,...


Osman Gökçek milletvekili yeminini yanlış okudu

AKP’den Ankara milletvekili seçilen Osman Gökçek, Meclis’te yemini yanlış okuyunca tekrarlamak zorunda kaldı. Milletvekilleri 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından bugün Yasama...

AFAD: Orta Anadolu'da uzun yıllardır suskun olan fay hatları var

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, "Sivas özelinde veya Orta Anadolu özelinde çok uzun yıllar deprem üretmemiş ama aktif olduğu...


İBB yöneticisine saldıran şahıs hakkında tahliye kararı

İstanbul Üsküdar'da kaçak kafe yıkımı sırasında İBB İmar Şube Müdürü Ramazan Gülten'e saldırıyla ilgili bir kişi tutuklanmıştı. Mahkeme, saldırganın avukatının itirazı üzerine tahliye kar...

İYİP binasının kurşunlanması davasında karar

Olay yeri inceleme ekiplerinin incelemesine yer verilen talepnamede, parti binasının kafeterya olarak kullanın giriş ön camında bir, 4. katındaki pencere alt kısmında bir, binanın yanında...


İYİ Partili Zorlu: İttifak kararını kurultayda belirleyeceğiz

İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu TBMM önünde yaptığı açıklamada Millet İttifakı'nın geleceği hakkında açıklamalarda bulundu. Zorlu, 25 Haziran'daki kurultaya dikkat çekerek, "Yerel seçimde ...

SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Ünlü oyunculara Disney Plus şoku: Projeler iptal edildi!

Disney Plus'ın yüzü olan oyuncular Hande Erçel, Yılmaz Erdoğan ve Demet Özdemir'in merakla beklenen projeleri iptal oldu. Platforma 'Organize İşler' adlı dizi çekecek olan Erdoğan, yapım ...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Kanserin teşhisinde çığır açacak buluş

İngiltere ve Galler’deki aile hekimlerine bazı şüpheli belirtilerle başvuran 5 bin kişi üzerinde yapılan testler kanserin üçte ikisini doğru bir şekilde tespit etti. Test, kanser tespiti yapılan vakaların yüzde 85’inde hastalığın asıl yerini de saptadı.

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR