Yukarı
4

Aydan Tuncayengin

Son noktayı biz koyarız; gitmiyoruz!

16 Ağustos, 2019

“DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi eğitimimizi,  herhangi bir şekilde kesintiye uğratacak bir binaya gitmiyoruz!” diyor öğrenciler…

Binlerce öğrencinin en temel hakkı olan eğitim hakkı güvence altında değildir.

Öğrenciler Anayasada güvence altında olan eğitim haklarının peşindeler. Mağduriyetleri sürecin başından beri giderilmedi.

Kamuoyuna açıklanmayan deprem raporlarının tamamı kamuoyundan ısrarla saklandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin çözüm önerilerine kulak tıkandı ve geçiştirildi. Kamuoyunda yanlış bir algı yaratmaya çalışılıyor. Anayasal hakkı olan eğitim haklarını istiyorlar.

Tınaztepe GSF eğitimine asla ve asla uygun değildir. Yüzde seksen uygulamalı eğitim yapan,  her  sanat dalının yapısı gereği, özgün tasarlanmış mekânlara, araç gereçlere gereksinim duyulan bir eğitim kurumu için imkânları mevcut olmayan taşınılacak bu bina sanata hizmet etmez.

Bu tavır sanat eğitimin durdurulması demektir. Sanatta ilerleme yolunu engellemektir.

Ameliyathanesiz hastane olmayacağı gibi, Sanat eğitimi altyapısı olmayan bir binada da sanatçı yetişmez...

Sözü edilen iki yıl bekleme süreci boş bir hayaldir. Tınaztepe’deki binanın şartlarına baktığımızda eğitim iki yıl engellenecek, öğrencilerin eğitim haklarından iki yıl çalınacaktır.

Okulların açılmasına bir ay kala alınan bu taşınma kararı da yanlıştır. Ev mi taşıyorsun kardeşim. Fakülte dediğin hele içinde sanat ve sanatçı üretimi varsa emeğin taşınması mümkün mü? Taşınma süreci bile en az 6 ay sürer.

Bilerek ve isteyerek GSF'nin eğitim süreci engellenecektir. DEÜ GSF bitirilmek istenmektedir!

 

 

 

 

 

 

 Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Şeyma Subaşı İnstagram'dan duyurdu!

Bir süredir DJ Guido Senia ile aşk yaşayan Şeyma Subaşı, sevgilisiyle daha iyi anlaşabilmek için İtalyanca öğrenmeye karar verdi.​ Uzun yıllardır aşk yaşadığı Acun Ilıcalı ile 15 ay il...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Şekerli gıda tüketmenin zararları

​Fransa Kanser Enstitüsü, Paris Üniversitesi ve Fransa Halk Sağlığı Ajansı tarafından yapılan bilimsel araştırmayla, günlük şeker tüketiminin 100 mililitre artırılmasının bile kansere yakalanma riskini yüzde 18 artırdığı tespit edildi...

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR