Yukarı
254095

Ilıca’dan Ata’mıza coşkulu selam!

20 Temmuz 2019 16:34

Çeşme Belediyesi M. Kemal Atatürk’ün Ilıca’ya gelişinin 93. Yıl Dönümünü “Ilıca’dan Ata’mıza Selam” etkinlikleri kapsamında büyük bir coşkuyla kutladı. Fener Alayı’nın ardından Türk pop müziğinin duayenlerinden Erol Evgin, “Mustafa Kemal’i Gördüm Düşümde” temalı konseri ve altın şarkıları ile izleyenleri mest etti. Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, “Benim canım Ilıca’m, bu akşam sen ne kadar güzelsin… Bizler burada yalnızca Ata’mızın Çeşme’ye gelişini değil, cesaretiyle, vizyonuyla, bağımsızlık aşkı ve millet sevgisiyle dünyada eşine bir daha rastlanmamış büyük bir öndere sahip oluşumuzu kutluyoruz” dedi.

Çeşme Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir suikasti sonrasında Ilıca’ya 30 Haziran’da gelip 8 gün kalmasının 93. Yıl Dönümü anısına 3 gün sürecek, “Ilıca’dan Ata’mıza selam” etkinlikleri düzenledi. Düzenlenen etkinlik kapsamında ilk gün bir dizi gösteri gerçekleştirildi.

Ilıca Atatürk Heykeli önünden Fener Alayı Kortej Yürüyüşü ile başlayan Ata’yı anma etkinliklerine Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Cumhuriyet Halk Partisi Çeşme İlçe Başkanı Sait Kavasoğullar, İyi Parti Çeşme İlçe Başkanı Volkan Evci,  Çeşme Esnaf Odası Başkanı Osman Köfüncü, Atatürk Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Mehmet Bilgiç, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Erol Evgin en sevilen şarkılarını seslendirdi

Büyük bir coşkuyla meşaleler eşliğinde marşlar okunarak başlayan Fener Alayı’nın ardından, Ilıca Taş İskele’de Türk pop müziğinin duayenlerinden Erol Evgin, “Mustafa Kemal’i Gördüm Düşümde” temalı konserini verdi. M. Kemal Atatürk’ün en sevdiği şarkıları seslendiren Erol Evgin, izleyenleri büyüledi. Vatandaşlar yaşadıkları coşkuyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e olan saygı ve bağlılıklarını Ilıca sahilinden bir kez daha gösterdiler. 

Erol Evgin, geçmişten günümüze altın şarkılarının arasına M. Kemal Atatürk’ün hayatından anılar, anekdotlar, şiirler ve şakalar katarak hazırladığı eşsiz şovuyla izleyenleri duygudan duyguya taşıdı. Konserinde dört neslin birlikte söylediği, anılarımıza fon müziği olmuş şarkılarını seslendiren Erol Evgin’e özel orkestrası eşlik etti.

“Benim canım Ilıca’m sen ne kadar güzelsin”

Konserde konuşma yapan Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, sözlerine, “Benim canım Ilıca’m, bu akşam sen ne kadar güzelsin!” diyerek başladı. Başkan Oran sözlerine şu şekilde devam etti: “M. Kemal Atatürk’ün kadınları, kızları, çocukları, Atatürk gençliği biz hepimiz Atatükçü’yüz, biz hepimiz Cumhuriyetçi’yiz. Benim sevgili Çeşme ailem, Ata’mızın Ilıca’ya gelişinin 93. Yıl Dönümü, Ilıca’dan Ata’mıza Selam” etkinliklerine hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bizler burada yalnızca Ata’mızın Çeşme’ye gelişini değil, cesaretiyle, vizyonuyla, bağımsızlık aşkı ve millet sevgisiyle dünyada eşine bir daha rastlanmamış büyük bir öndere sahip oluşumuzu kutluyoruz. Bu kutlamalarla Çanakkale zaferimizi, 19 Mayıs’ımızı,

30 Ağustos’umuzu, 23 Nisan’ımızı, 29 Ekim’imizi ve ulusal bağımsızlığımızı, milli egemenliğimizi kutluyoruz değerli dostlar. Çünkü M. Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı’mızın ve bizlerin ebedi Başkomutanı, bağımsızlığımızın, milli birlik ve beraberliğimizin mimarı. M. Kemal devrimleri tüten her ocağın dumanı, ekilen her karış toprağın tohumu, aydınlık yarınlarımızın yol haritasıdır.

Çeşme Belediyesi olarak attığımız her adımda, bu harita üzerinde yol alacağımıza, sizlere bir kez daha söz veriyoruz.”

“Daha güzel Çeşme hayalimize hep beraber yürüyeceğiz”

M. Kemal Atatürk’ün ve onun değerlerinin takipçisi ve savunucu olmanın haklı gururunu yaşadıklarını dile getiren Başkan Oran, “3 Nisan’da mazbatamızı aldığımız günden bu güne kadar 100 günlük süreçte, yerel değerleriyle öne çıkan, esnafını, çiftçisini destekleyen, gençlerine gerek eğitim, gerekse spor ve kültür alanlarında geniş imkanlar sunan, sosyal belediyecilik anlayışı ile toplumu hiçbir şekilde ötekileştirmeden, herkesin ve her kesimin dertlerine çözüm üreten bir çaba içerisinde benimle birlikte yoğun emek harcayan tüm mesai arkadaşlarıma, meclis üyelerime, memurlarıma, işçilerime, emekçilerime buradan teşekkür ediyorum. Bu 100 günde yaptıklarımız, hayallerimizin yalnızca birer adımı. Her gün daha inançlı, daha kararlı adımlar atarak, büyük ve daha güzel Çeşme hayalimize hep beraber hızla yürüyeceğiz. Bize bu azmi veren Ulu Önder M. Kemal Atatürk’ün ve onun değerlerinin takipçisi ve savunucusu olmanın haklı gururunu Ata’mızın deyişiyle Aziz Türk Milleti’nin, her ferdinin gözlerinde göreceğimize hiç kuşkumuz yoktur. Bu sevgi, birtakım sembol ve ritüellere indirilemeyeceği gibi, bir zümreye, siyasi yapıya veya toplumun bir kesimine hiçbir şekilde terkedilemez” diye konuştu.

“Geçit vermeyeceğiz!”

Başkan Oran, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Geçmişte olduğu gibi, bugün de ulusal birliğimizin, bağımsızlığımızın, geçmişimizin ve geleceğimizin temel taşı kabul ettiğimiz Ulu Önder Atatürk’ü bu toprakların zihninden silmek gibi beyhude bir gayretin içinde olan zavallılar var. Gelecekte de olacaklar. Bizler, Atatürk gençleri, bu çabalara dün geçit vermedik, bugün de vermiyoruz, yarın da geçit vermeyeceğiz. Yaşasın tam bağımsız laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti! Ne mutlu Türk’üm diyene!”

“Her devrin değil, her devir adam Erol Evgin”

Erol Evgin’e teşekkür ederek, sözlerine son veren Başkan Oran, “Değerli dostlarım, modern Türkiye’nin kuruluşunda Cumhuriyet hükümeti, yetenekli Türk gençlerini, yurt dışına müzik eğitimi almaya gönderdi. Bunlardan bir tanesi, bizim ailemizin de gurur kaynağı, Saadet’i Kesus Altan’dır. Atatürk’ün bizzat emir vererek, eğitim almaya Almanya’ya şan eğitimi almaya gönderdiği gençlerden biri olan hocaların hocası Saadet’i Kesus Altan’ın bir öğrencisini, benim şarkılarıyla beraber büyüdüğüm bir öğrencisi Erol Evgin ve orkestrasını anons etmekten gurur duyuyorum. Her devrin değil, her devir adam olan Erol Evgin’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Erol Evgin adına 10 sakız ağacı dikildi

Başkan Oran, konser sonunda, Alaçatı’da Erol Evgin adına dikilen 10 adet sakız ağacı sertifikasını takdim etti. Başkan Oran’a teşekkür eden Erol Evgin, “Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Oran’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Mustafa Kemal Atatürk en büyük eserim dediği Cumhuriyet ve devrimleriyle, öyle sağlam bir yapı bırakmış ki bugün, hepimiz onun değerini çok daha iyi anlıyoruz. Bizler her yaştan milyonlarca genç, bize emanet ettiği; laik, demokratik, sosyal ve hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyet’ini sonsuza kadar yaşatacağız” şeklinde konuştu.

Resim Sergisi açıldı

Festival kapsamında Yazar Hanri Benazus Koleksiyonu olan “Çağdaş Atatürk Fotoğrafları” ve “Cumhuriyet’imizin Öncü Kadınları” ile Çeşmeli koleksiyoncu Taner Morova Koleksiyonu olan “Eski Ilıca Fotoğrafları” sergileri açıldı.Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


Diğer Haberler

Tüylerin altından terrier çıktı

Manisa'nın Akhisar ilçesinde, geçici olarak tutulduğu hayvan barınağında, hayvanseverlerce bakımsızlıktan tüyleri uzamış ve keçeleşmiş bulunan köpek, İzmir'deki Hayvanlar İçin Projeler De...

163 litre sahte şarap ele geçirildi

İzmir'in Selçuk ilçesinde, jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda 11 iş yerinde toplam 163 litre sahte şarap ele geçirildi. Selçuk Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçedeki bazı işl...


Haydi İzmir! Bu festival kaçmaz

Torbalı Belediyesi hem değerlerini tanıtmak hem de kır turizmini yaygınlaştırmak amacıyla kültürel etkinliklere devam ediyor.

18 yıllık ormancılık politikasının iflası

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, orman yangılarıyla mücadelede için İzmir Tınaztepe’de kurulan “Orman Yangınları İşçi Eğitim Merkezi” nin kapatılmasını meclis gündemine taşıdı.


CHP Kemalpaşa Gençlik Kolları Başkanı İsmet Baysu: "Partimizin gençlerine sahip çıkılmalı"

CHP Kemalpaşa Gençlik Kolları Başkanı İsmet Baysu bir açıklama yaparak gençlik kolları örgütlenmesini partinin yan değil öz gücü olduğunu belirtti. CHP’li Baysu açıklamasında “ Partimizin...

HDP İzmir'den CHP'ye ziyaret

HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, İzmir İl Eş Başkanları Besriye Tekgür ve Abdülkadir Baydur, CHP İzmir İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ziyarette HDP'li büyükşehir belediye başka...


Bayraklı'nın perileri yeni sezona hazırlanıyor

Bayraklı Belediyesi Kadın Basketbol takımı 2019 – 2020 sezonu hazırlıklarına başladı. Geçtiğimiz sezon katıldığı play off grubundan finale kadar çıkarak, büyük başarı yakalayan Bayraklı'n...

Bu gazetenin geliri engellilere gidiyor

Engellim Sesi Gazetesi, engelliler için verdiği mücadeleyi sürdürüyor. Gazetenin satışlarıyla elde edilen gelirlerle ihtiyacı olanlara engelli arabası temin ediliyor.


CHP'li Mahmut Tanal'dan İzmir'deki yangına ilişkin 'altın madeni' iddiası

Bakan Pakdemirli yangınla "Bir şey bulamadık ama iyi niyetli olmama ihtimali yüksek” demişti.

SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Bella Hadid’den mayolu paylaşım

Podyumların aranan ismi ABD'li manken ve model Bella Hadid sosyal medya sayfasından paylaştığı mayolu pozuyla fit vücudunu gözler önüne serdi. 22 yaşındaki süper model Bella Hadid, sosya...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Halsizlikle başa çıkmanın yolları

​Özellikle genç yaştaki insanlarda sık sık görülen halsizlik dikkate alınmayan bir hastalıktır. Ancak uzmanlar halsizliğe ciddi hastalıkların neden olabileceğini söyledi. Peki halsizlik neden olur ve belirtileri nelerdir? Halsizliğe iyi gelen besinler nelerdir?

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR